Педро Альмодовар - класик іспанського кіно

Педро Альмодовар – це справжній класик іспанського та європейського кіно. Його картини люблять глядачі у всіх куточках нашої планети, а втілені ним екранні образи і теми кінематографічних робіт, незмінно приковують до себе увагу критиків. За свою блискучу кар'єру великий іспанський режисер зняв безліч чудових фільмів і отримав величезну кількість найрізноманітніших нагород. Вже за життя його називають легендою європейського кінематографу.

Визнаний метр іспанського та і світового кіно

Педро Альмодовар, походить зі скромної сім'ї простих службовців. У 18 він приїхав до Мадриду, щоб поступити в школу кінематографа, але не зміг. В іспанській столиці молодий хлопець працював офіціантом, розносником піци, складальником макулатури. Він спробував безліч різних професій допоки не осів на 12 років в компанії "Телефоніка".

Важкою працею здобувши необхідну суму на свою простеньку відеокамеру, в 70-ті Педро Альмодовар почав знімати свої перші короткометражні фільми. Тісний зв'язок режисера з театральним бомондом дозволив йому не витрачати зайвих грошей на залучення акторів, а також на пошук необхідних костюмів.

У 1979 р. Педро Альмодовар взявся за зйомки першого повнометражного фільму "Пепі, Люсі, Бом та інші дівчата" (Pepi, Luci, Bom y otras chicas del montón). Необхідне обладнання для постановки картини брали в займи, а інші видатки для реалізації проекту покрили гроші, які надали друзі режисера - мадридські актори Фелікс Ротаета і Кармен Маура. Робота над фільмом проходила на голому ентузіазмі. Зйомки відбувалися тільки на вихідних, коли всі учасники творчого процесу були вільні від повсякденних справ та обов'язків, а тому створення фільму розтягнулося на чотирнадцять місяців. Відсутність продюсерських контрактів, а разом з ними і будь-яких зобов'язань, дозволило знімальній групі отримати повну свободу дій.

Фільм вийшов на рідкість «авангардним», а тому дуже скоро здобув культовий статус в Іспанії, яка щойно звільнилася від диктатури Франко. Запах свободи, котрий відчула тогочасна іспанська молодь, став основою поширення всією країною доброї слави про талановитого режисера незалежного кіно. На хвилі успіху Альмодовар отримав кілька вигідних контрактів, і незабаром світ побачили нові стрічки режисера. Особливо успішною стала стрічка "За що мені все це?" (¿Qué he hecho yo para merecer esto?). Наслідком цього стало створення власної продюсерської компанії, яка подарувала цілу плеяду нових фільмів.

Акторка, подруга і муза раннього Альмодовара

Першою визначною роботою, за оцінками критиків, стала стрічка "Жінки на межі нервового зриву" (Mujeres al borde de un ataque de nervios), де головні ролі виконали Кармен Маура, улюблениця раннього Альмодовара, та Антоніо Бандерас. Фільм отримав близько п'ятдесяти національних кінематографічних премій і став передвісником світового визнання режисера, не в останню чергу, через номінацію даного фільму на Оскар. Тоді заповітна статуетка обійшла його стороною, для того, щоб через одинадцять років "скласти компанію" іншим нагородам, а саме, Золотому глобусу, Золотій гілці Каннського фестивалю, преміям "Гойя", "Сезар" та "BAFTA" за картину «Все про мою матір» (Todo sobre mi madre). А потім була ще більш провокативна і водночас не менш премійована, в тому числі і Оскаром, робота режисера "Поговори з нею" (Hable con ella).

Наразі Педро Альмодовар є найуспішнішим режисером Європи, а також одним з найтитулованіших режисерів планети. Його картини перекладені на десятки мов, а реліз кожної нової стрічки, як от "Los amantes pasajeros" (Я дуже збуджений /в укр/рос. прокаті/) 2013 року, яка була найбільш очікуваною кінострічкою Іспанії, супроводжував величезний ажіотаж.