Христофор Колумб - великий адмірал

Колумб пензля Алехо Фернандеса
Христофор Колумб, на картині Пресвята Богородиця заступниця мореплавців, пензля Алехо Фернандеса (датована між 1505-1536) (виставляється в залі адміралів, Севільський алькасар).

Христофор Колумб (лат. Columbus, італ. Colombo, ісп. Colón) - великий іспанський адмірал, відважний мореплавець, унікальний першовідкривач. Більшу частину свого свідомого життя він провів, подорожуючи по різних куточках Земної кулі. Ця дивовижна людина - перший з жителів Європи ступив на береги Південної і Центральної Америки, Антильських і Багамських островів, ходив під вітрилами по Саргасовому і Карибському морях. Знаменитий перш за все відкриттям Америки в 1492 році.

Народився Христофор Колумб в 1451 р. в Генуї, в родині Доменіко Коломбо, який займався ткацтвом і продавав шерсть. Мореплавцем Христофор став в досить юному віці - 1465 (в 14 р.), одружився в 1470 році на Феліпе Моніс де Палестрелло і став займатися торгівлею.

Перша експедиція Колумба

В 1492 - 1493 рр. Христофор Колумб здійснює свою першу експедицію за підтримки іспанських т. зв. католицьких королів Фердинанда та Ізабелли. У цій експедиції він відкрив Кубу (Хуана), Гаїті (Еспаньола), Саргасове море. Мандрівник вважав, що ці острови розташовуються поруч з Індією. На острові Еспаньола він розташував військовий гарнізон і оголосив, що ці острови належать Іспанії. Повернувшись на батьківщину, він удостоївся усіляких почестей від королівської пари.

Колумб очима Себастьяно дель Пьомбо
Таким Колумб залишається в нашій пам'яті завдяки олійному портрету Себастьяно дель Пьомбо (1519) (експонується в музеї мистецтв Метрополітен, Нью-Йорк).

Наступні експедиції Колумба

1493-1496 рр. - друга експедиція адмірала, яка передбачала, за наказом королеви, навернення аборигенів у християнство. Христофор Колумб, припливши на Еспаньйолу, і не виявивши в живих жодного залишеного в гарнізоні з 39 людей, заснував нове поселення, назване на честь королеви - Ла-Ісабела. Далі він вирішив обігнути Кубу, яку помилково вважав Азіатським материком. Тим часом колоністи покидали материк, так як страждали від сутичок з індіанцями і різноманітних захворювань.

1498-1500 рр. - Третя експедиція організована з трьох кораблів, яка доправила провізію і 330 колоністів до берегів Еспаньйоли. Але порядок в колонії був відсутній, його не змогли навести ані сам Христофор Колумб, ні два його брати. За наказом короля всіх трьох доставили до Іспанії для подальшого розгляду.

1502-1504 рр. остання експедиція Христофора Колумба, за участю його тринадцятирічного сина Ернандо, результатом якої стало відвідування берегів Панами і Ямайки. З цієї експедиції він прибув важко хворим.

Ймовірне місце спочинку рештків Колумба в Севільї
Ймовірне місце спочинку рештків Колумба в Севільї.

Смерть Колумба

Помер Христофор Колумб 21 травня 1506 у Вальядоліді в Іспанії. І досі, доволі спірним залишається питання, де саме знайшли останній спокій рештки великого мореплавця, чи то в Севільї чи то в Санто-Домінго (Домініканська республіка), на відкритій ним, улюбленій Еспаньолі.

Ім'я Колубма носять: держава в Південній Америці, провінція Канади, Федеральний округ і річка в США, столиця Шрі-Ланки, а також безліч річок, гір, озер, водоспадів, мисів, міст, парків, скверів, вулиць і мостів у різних країнах.

Іspanska.com.ua рекомендує переглянути наступні відео про Колумба та відкриття Америки.