Барселонський музей Пікассо

Одна із резиденцій музею
Готичний палац по вул. Монтака, одна із резиденцій музею

Іншою перлиною художнього мистецтва Іспанії є один з найпопулярніших музеїв в Барселоні - музей Пікассо, який відкрив свої двері в 1963 р. в старовинному міському особняку Беренгера д'Агілара (XV ст.) з ініціативи Хайме Сабартеса, секретаря та вірного друга Пабло Пікассо. Саме він подарував музею перші картини Пабло Пікассо. На даний час музей розташований у п'яти сусідніх середньовічних палацах Готичного кварталу Барселони.

Головний вхід до музею
Головний вхід до музею

Музейний фонд

В Барселонському музеї Пікассо представлено близько 3500 творінь. З них 1000 робіт ранньої творчості, які зберігалися у батьків художника, тобто ті роботи, які були написані до його від'їзду в Париж в 1904 р. Цікавою задумкою засновників музею Пікассо в Барселоні було те, що всі роботи виставлені в хронологічному порядку. Таким чином, відвідувач може простежити весь шлях художника від дитячих малюнків олівцем, до " блакитного" і " рожевого" періодів.

Внутрішній коридор
Внутрішній коридор, який з'єднує всі 5 приміщень

Вінцем колекції є серія «Меніни» з 59 інтерпретацій шедеврів Веласкеса. Найбільш цінними роботами раннього періоду є "Перше Причастя" (1896) і "Знання та Милосердя" (1897).

Музей Пікассо розкриває таємниці стосунків митця з Барселоною, відносини, які справили на нього великий вплив в юності і тривали до самої смерті.

Крім живопису музей Пікассо в Барселоні має великий відділ кераміки і секцію друкованої графіки Пікассо. Роботи подарувала музею Палома Пікассо, вдова художника.

Крім постійних робіт, в музеї проводять тимчасові виставки та експозиції, які присвячені різним періодам його життя.

Ispanska.com.ua пропонує насолодитися музейними експонатами.