Тарраґона - тут живе сама історія

Макет стародавнього Таррако
Візуальне відтворення стародавнього м. Таррако

Тарраґона (Tarragona) - місто розташоване на узбережжі Середземного моря в 100 км. на південь від Барселони. В даний час в місті налічується приблизно 140000 жителів. Тарраґона є столицею однойменної провінції Іспанії та столицею "Золотого узбережжя" (Costa Dorada), відомого регіону пляжного відпочинку в Каталонії, а також важливим економічним центром з одним із великих портів країни.

Перший поділ Іспанії римлянами
Т. зв. перший поділ Іспанії римлянами

Заснування та історія Тарраґони

Місто заснували римляни приблизно в III ст. до н.е. на місці стародавнього іберійського поселення. В античний період Тарраґона називалася Таррако (Tarraco). В цю пору місто мало вищий статус, ніж Барселона, нинішня столиця Каталонії.

В 197 р., коли римляни поділили Іспанію на дві окремі адміністративні одиниці, саме Таррако стало головним містом провінції Іспанії Сітеріор (Hispania Citerior).

Римський амфітеатр
Римський амфітеатр

Ще раніше, в 45 р. Юлій Цезар нарік місто назвою Колонія Урбіс Тріумфаліс (Colonia Urbis Triumphalis). З цього моменту почався період розквіту Тарраґони, яке стало центром релігійного, політичного і культурного життя, а також резиденцією імператорів Августа і Адріана. Про колишню значущість міста свідчать прекрасно збережені пам'ятки римської епохи, такі як: амфітеатр та акведук, цирк, палац намісника та форум. ЮНЕСКО внесло античні пам'ятники Тарраґони в список особливо цінних об'єктів "Світової спадщини людства". Тарраґона - справжній заповідник римської архітектури, і водночас це сучасне місто на морському узбережжі і зовсім не схоже на застиглу мумію.

Після падіння римської імперії на Піренейський півострів прийшли вестготи, яких незабаром вигнали маври (VIII ст.) і Тарраґона перебувала в руках вихідців з Африки цілих 400 років.

Кафедральний собор м. Тарраґона
Кафедральний собор м. Тарраґона

Християнська Тарраґона

Християни змогли повернути місто лише на початку 1117 р., після чого, воно відразу стало оплотом католицької церкви на Піренейському півострові. Цю роль Тарраґона виконувала аж до відвоювання Толедо. У цей період в місті з'явилося багато цікавих будівель, церков і палаців знаті. Наприклад, Кафедральний собор, будівництво якого було розпочато за одними даними в 1171 р., а за іншими в 1194 р., був зведений на місці однієї з найдавніших пам'яток християнської культури в Іспанії, церкви датованої 382 р., а саме будівництво собору тривало більше століття.

Промислова революція в XIX-ХХ ст. не обійшла осторонь місто і в ньому з'явилися чудові витвори в стилі модерн або «ар нуво», які досі зачаровують своєю красою.

Тарраґонський балкон
Тарраґонський балкон з незрівнянним видом на Середземне море (клікабельно)

Тарраґонський балкон

Родзинкою міста є "Балкон Середземномор'я" - пагорб, звідки відкривається приголомшливий панорамний вид на старе місто і широку морську смугу.

Загалом, нинішня Тарраґона - дивовижно красиве, цікаве місто, де приємно гуляти або просто сидіти на лавочці: з різноманітними історичними пам'ятниками, численними ресторанами, магазинами і чудовими видами на Середземне море.

Іspanska.com.ua рекомендує віртуально перенестися в найчарівніші місця м. Тарраґона, де наріжним каменем є пам'ятки римської архітектури.


Ispanska.com.ua рекомендує неквапливо прогулятися містом.