Форментера - райський куточок

Острів з повітря
Таким ми побачимо острів піднявшись в повітря

Канарський архіпелаг включає в себе сім островів і кіль­ка дрібних острівців. Кожен з яких по-своєму незвичай­ний і цікавий.

Форментера - це один з островів Балеарского архіпелагу, який знаходиться в Середземному морі. Форментеру часто іменують «пшеничною житницею». Назва острова походить від латинського слова frumentum - в перекладі означає «пшениця, зерно». А «житницею» його охрестили римляни, коли вирішили зробити острівець маленьким процвітаючим сільськогосподарським центром. Правда, їх задуму не судило збутися - на Форментері добре ростуть тільки фігові дерева і дикий розмарин. Причина тому - кліматичні умови: на острів з усіх боків дмуть сильні вітри, а така необхідна рослинності вода - у великому дефіциті.

Цей дивовижної краси регіон відомий, насамперед, любителям комфортного пляжного відпочинку і любителями водних видів спорту. На місцевих пляжах офіційно дозволений нудизм, і тому велика кількість іспанців приїжджає сюди на вихідні позасмагати і cкупатися в морі без одягу.

Колір води
Особливий колір води біля острову

Море

Море в прибережній зоні Форментера забарвлене в рідкісний зеленувато-бірюзовий колір. Причиною такого феномену є величезні поля морських рослин під назвою посидонія, які ростуть на 40-метровій глибині. У заростях цієї рослини мешкають мільйони екзотичних морських мешканців, тому тутешні води оголошені біосферним заповідником, а острів і його акваторія спадщиною людства. Все що відбувається в глибинних шарах води можна спокійно розглянути з поверхні за допомогою дихальної трубки і маски або з човна з прозорим дном.

Температура

Сонцем можна насолоджуватися на острові 300 днів у році, а вологість повітря становить близько 70%. Для острова характерні м'яка зима (+15ºC) та сухе і спекотне літо (26-30 ºC), а навесні та восени середня температура становить +20 ºC. Часто море тепліше ніж повітря на суходолі. Купатися можна з квітня по жовтень. Вітер переважно північний, особливо у зимовий час.

Один з пляжів Форментери
Один з пляжів Форментери

Шлях на острів

Варто зазначити, що Форментера немає аеропорту, і дістатися можна лише морем з Ібіци на поромах або швидкісних пасажирських катамаранах. Тривалість подорожі 30-60 хв. Крім того, на Форментера можна дістатися і з континенту, з портового містечка Денії (Валенсія), при затрачених 2,5 г. Особливої шани на острові надають велосипеду, для прогулянок яким спеціально розроблено 19 веломаршрутів. Островом курсує автобус по коловому маршруту, що з'єднує порт і три селища. Найпопулярніші пляжі: шестикілометровий піщаний півмісяць Platja de Migjorn (Плайя-де-Мігьерн) на півдні, Platja Illetes (Плайя-Ільєтес) та Platja Llevant (Плайя-Ллеван) на півночі і Cala Saona (Кала-Саона). Форментера вважається одним з найкращих місць для пляжного відпочинку на Середземномор'ї.

Інфраструктура острова

На острові розміщено декілька картинних галерей, театри, кінотеатри та етнографічний музей в якому можна дізнатися про історію та прикладні ремесла жителів Форментери. Тут велика кількість магазинчиків і сувенірних крамниць, які задовольнять найзавзятіших шопоголіків. Якщо говорити про нічне життя цього острова, то дискотек і нічних клубів тут не багато, що і створює прекрасну атмосферу для спокійного відпочинку.

Ispanska.com.ua рекомендує переглянути захопливі пейзажі райського куточку Іспанії.