Паелья - гордість та символ кухні Іспанії

Валенсійська паелья
Валенсійська паелья

Іспанська паелья безумовно є відомою у всьому світі. У багатьох іспанських сім'ях готувати паелью в неділю - традиція. У цей день члени сім'ї збираються разом. У батьківський будинок приходять дорослі діти зі своїми сім'ями. Напередодні, в суботу, у рибних магазинах можна спостерігати, як багато жінок купують продукти для паельї. Продавцеві можна сказати тільки число людей і він сам відбере потрібну кількість продуктів, які необхідні.

Походження паельї

Батьківщиною справжньої гордості та символу кухні Іспанії, рисової страви паельї, є Валенсія, а точніше, маленьке село Ель-Пальмар, що знаходиться в 12 кілометрах на південь від столиці, біля озера Альбуфера. Тут, на заболочених полях, протягом багатьох століть вирощували рис, і саме тут, на березі озера, була приготована перша паелья.

Паелья - каталонське слово, яке означає сковорідку без ручки, з вушками, що і є посудом для приготування славетної валенсійської страви. Також існує не менш популярна версія про те, що назва походить від арабського слова “bagiyah” (залишки), а страву винайшли слуги мавританських королів. Все, що залишалося після бенкетів арабів-завойовників: м'ясо, рибу і морепродукти - голодні іспанці збирали і готували з рисом.

Паелья з морепродуктів
Паелья з морепродуктів

Різновиди

Існує величезна кількість рецептів даної національної страви. Що ж до самих жителів країни, то вони стверджують, що способів приготування паельї є понад триста. Але головні інгредієнти незмінні, сюди входять: рис, приправлений шафраном, оливкова олія і томати. Також можуть додаватися овочі, курка, морепродукти та ковбаса. Паелья популярна тим, що складові компоненти можуть варіюватися в залежності від різних регіонах Іспанії. Класичне блюдо включає в себе не менше шести видів морепродуктів та риби, зелень, курку, біле вино і спеції. А в деяких іспанських регіонах паелью готують з квасолі.

Мішана паелья
Мішана паелья

Існують такі види паельї, як змішана паелья (paella mixta), готується з м'яса (курки, кролика або шматочків нежирної свинини), овочів і морепродуктів. Паелья з морепродуктів готується з овочів, риби, кальмарів, креветок, мідій та черепашок. Для надання паельї красивого жовтого кольору додають шафран. Також існує паелья з морепродуктів чорного кольору. Для цього додають "чорнила", які виділяють восьминоги, каракатиці та кальмари.

Паелью готують прямо посеред міської площі
Паелью готують прямо посеред міської площі

Популярність паельї

В Іспанії паелья настільки популярна, що її рецепт з малих років знає кожен житель, і на кожне міське свято, особливо у Валенсії, паелью готують прямо на вулицях, як основне частування.

У наш час, практично неможливо знайти іспанський ресторан, де не готують це традиційне блюдо. А за останній час популярність страви так зросла, що його можна знайти і в багатьох європейських ресторанах.

Іspanska.com.ua рекомендує переглянути трохи смачного відео про паелью.