Фортеця Малага

Вид на фортечні мури Хібральфаро
Загальний вид фортеці в м. Малага.

На півдні Іспанії розташувалося невелике, але дуже гарне містечко Малага. Це місто вже багато років славиться своїми пам'ятками не тільки на всю Іспанію, але і далеко за її межами.

Кафедральний собор Малаги, що знаходиться в старій частині міста, і ботанічний сад Ла Консепсьйон з безліччю своїх водоспадів, озер і сотнями пальм, кілометрові піщані пляжі - одні з найбільш відвідуваних місць в Малазі.

Cтіни фортеці в Малазі
Cтіни фортеці в Малазі

Але особливе місце серед пам'яток цього міста займають фортеці. Одна з них, це – фортеця Малага – арабська фортифікаційна споруда, що розташована в центральній частині цього містечка. Заснована в VIII столітті, проте основні будівельні роботи проводились в середині XI століття для правителів династії Зіридів в Гранаді, як губернаторської резиденції.

Мощена дорога до одних із вхідних воріт
Мощена дорога захищена мурами, яка веде до одних із вхідних воріт

Фортеця побудована на пагорбі в центрі міста над портом і складається з двох стін. Раніше фортеця також з'єднувалася з міськими стінами, які формували третю захисну стіну, однак сьогодні збереглися тільки дві внутрішні. Перша, побудована по рельєфу пагорба, повністю захищає внутрішню територію і посилена захисними баштами. Вхід знаходиться у воротах Puerta de la Bóveda (Склепінчасті Ворота). Стулки вхідних воріт закриваються одна на іншу, так було спроектовано, щоб ускладнити просування атакувальних військ. Дорога петляє ландшафтними садами, внутрішніми двориками, які прикрашені квітами і пальми, а також дивовижно оздобленими фонтанами і проходить через ворота Puerta de las Columnas (Колонні Во­ро­та), в будівництві яких використовувалися матеріали з римських руїн, а потім робить різкий поворот в сторону Torre del Cristo (Башта Христа), що також було ще одною перешкодою для атакувальних дій. В Torre del Cristo розташовувалася каплиця.

Склепінчасті ворота
Склепінчасті ворота
Колонні ворота
Колонні ворота
Башта Христа
Башта Христа

Раніше увійти до фортеці Малага можна було тільки через Склепінчасті Ворота, сьогодні ж потрапити туди можна як через центральний вхід, так і ліфтом.

Якщо колись Вам доведеться побувати на півдні Іспанії, обов'язково відвідайте це чарівне і неповторне місто, де розташована фортеця Малага, і вона безсумнівно залишиться у Вашій пам'яті як одне з найкращих спогадів про Іспанію.

І по традиції - трохи відео про фортецю Малага