ВГОРУ

Музей Прадо

Загальний вид на музей Прадо

Музей Прадо – це гордість Іспанії і перлина світової культури. Музей Прадо – це окремий світ, насамперед, живопису, в меншій мірі, скульптури, де ти втрачаєш відлік часу і зв’язок з теперішнім. І як би швидко ти не бігав його залами, одного відвідування буде замало. Разом з музеєм Тиссена-Борнемісса та Національним музеєм «Центр мистецтв імені королеви Софії», Прадо є наріжним каменем т.зв. “Золотого трикутника мистецтв” столиці Іспанії.

Марія Ісабель де Браганса

Головна споруда музею (оскільки зараз музейні фонди розміщені в багатьох різних будівлях) – видатний зразок архітектурного мистецтва побудовано за проектом Хуана де Вільянуеви, спроектована в 1785 р. як будинок природничих наук для Карла III. А вже при правлінні його внука, Фердинанда VII, за численними проханнями його дружини, королеви Марії Ісабель де Браганса, був перетворений в Королівський музей живопису і скульптури.

Музейний фонд Прадо, а це більше 8600 робіт, був створений з Королівської колекції (понад 3000 робіт), в яку найбільший вклад зробив відомий колекціонер, імператор Карл V, та з розформованого Національного музею мистецтва та скульптури (понад 2000 робіт); третю частину, а це біля 3500 творів, становлять т. зв. Нові надходження, які різноманітними шляхами стали надбанням іспанської нації в купі з картинами Музею сучасного мистецтва.

Вхід до музею Прадо

Музей володіє одним з найбільших зібрань робіт європейських мистецьких шкіл: іспанська (головним чином), фламандська, італійська, голландська, німецька і британська. У виставкових залах можна побачити роботи таких майстрів як Гойї, Босха, Берругете, Мурільо, Ель Греко, Боттічеллі, Рафаеля, Тиціана, Веласкеса, Сурбарана та безліч інших. Варто відзначити, що в саме Мадридський музей Прадо володіє найбільш повними зібраннями робіт цих авторів.

Музей Прадо неможливо описати словами, його потрібно побачити!Без коментарів.