ВГОРУ

Міст Алькантара

Міст Алькантара

Одне з найбільш яскравих і вражаючих міст Іспанії – Толедо – пережило на своєму віку немало історичних подій. Ще древні римляни топтали його благодатні землі. Вони ж побудували на території сучасного Толедо оборонну фортецю. З усіх фрагментів фортеці до наших днів практично в своєму первозданному вигляді дійшли лише неприступні стіни, вісім потужних воріт і два мости. Один з них носить назву Алькантара, що в перекладі з арабського так і означає – “міст”.

Сучасний вигляд міст Алькантара прийняв наприкінці XVI століття, до нього на цьому ж місці існував інший міст, зруйнований в результаті військових дій в ході Реконкісти і бунту стихій. В свій час він був єдиною переправою через стрімкі потоки ріки Тахо.

Арка посередині моста

Міст Алькантара являє собою типовий римський віадук з арками-основами. На обох кінцях і по центру моста розташовані масивні асиметричні ворота-арки споруджені у XI столітті, що служили для оборони міста. Вузький перешийок моста послужив місцем зустрічі не одного десятка ворожих армій, що самовіддано боролися за свої ідеали.

Сьогодні міст Алькантара – одна з головних визначних пам’яток Толедо. Заради збереження моста, як історичної пам’ятки, по ньому заборонено рух автотранспорту. Пішки перебираючись з одного кінця в інший, можна вдосталь намилуватися чудовими краєвидами Толедо.Без коментарів.