ВГОРУ

Фортеця Хібральфаро

Вид на фортечні мури Хібральфаро

Стародавні споруди Малаги бачили, як на зміну один одному приходять століття, розквітають і гинуть імперії, вершать свої злодіяння тирани і здійснюють подвиги герої.

За часів правління Еміра Гранади Юсуфа на початку XIV ст. була побудована на високій горі Хібральфаро (142 м.) однойменна фортеця що в перекладі з арабської означає “маяк на кручі” (Yabal Faro). Величезної висоти стіни звели у верхній частині гори, де з часів фінікійського панування вже існували оборонні укріплення. Наявність фортеці дозволяло правителю вирішувати два завдання – утримувати контроль над Малагою та зміцнити захист самої Алькасаби (фортеці Малаги), розташованої трохи нижче, не дозволяючи тим самим ворогам зайняти панівну висоту, яка возвеличувалася над Малагою. Хібральфаро з’єднувалася з Алькасабою довгим проходом поміж двох стін, т.зв. корачею, яким війська легко можна було перекинути за 20 хв. з одного укріплення в інше, не наражаючи на зайву небезпеку, утворюючи єдиний захисний комплекс.

Прохід, що з'єднував обидві частини фортифікаційного комплексу, замок і фортецю

Фортеця Хібралфаро – прекрасний зразок фортифікаційної архітектури XIV ст. Лінії оборонних стін повторюють контури пагорба, що забезпечує додатковий захист основних фортечних споруд при нападі ворога. Фортеця розділена на 2 частини. Має стіни двох типів: з вежами і зубцями. Зодчі розташували входи до фортеці під кутом один до одного, що дозволяло атакувати ворога з різних позицій. Стіни були збудовані зигзагами, що зводило до мінімуму кількість “мертвих зон” при обстрілі атакуючого ворога захисниками фортеці. До наших днів збереглися руїни старовинної мечеті, і головний вхід у фортецю. Він був споруджений у назарійську епоху, його називали «входом справедливості».

За всю історію існування, фортеця Хібралфаро жодного разу не впала в результаті прямої атаки противника. Тільки після тривалої облоги в 1487 році її зміг завоювати Фердинанд Католицький. Фортеця успішно відбивала напади піратів, під час війни з Наполеоном перебувала в руках ворога з 1810 по 1814 рік. До 1925 року цитадель залишалася місцем дислокації іспанського військового гарнізону.

Пороговий магазин

Тут можна побачити т. зв. “бездонний колодязь”, вирубаний у арабську епоху в глиб скелі на 40 метрів, резервуари для збору дощової води, фортечні вежі і будинок стародавньої порохівниці, де сьогодні знайшов свій прихисток концертний зал.

Вид на бухту з фортеці Хібральфаро

Внутрішні розміри фортеці такі, що тут могли розміститися 5000 воїнів. До замку веде гарна соснова алея, а оточують форт сади з безліччю кипарисів і евкаліптів, апельсинових і гранатових дерев, маслин і фікусів. У центрі фортеці сьогодні знаходиться виставка мечів, обладунків та інших предметів культурного значення.

Із фортеці Хібральфаро видно не тільки всю Малагу і її бухту, але навіть африканські гори Риф і Гібралтарську протоку, а у 1931 році Хібральфаро отримала статус пам’ятки національного значення.

Цікаве іспаномовне відео Облога фортеці Хібральфаро 1/3

2/3

3/3

Без коментарів.